Sampiyon Oyun..Türkiye'nin En Büyük ve En Güncel Oyun Sitesi

Kayıt ol, yeni oyunlar oyna.
Giriş Yap.
Şifremi Unuttum
facebook ile bağlan
Şifremi Unuttum
Giriş Sayfası
Bildirilen Oyun : Hakkımızda
Bildirilen Sayfa :
Detay :
3ee552

Hakkımızda

          Sampiyonoyun.com, 7 den 77 ye her yaştan ziyaretçiye hitap edebilecek kaliteli, eğlenceli, zeka geliştirici oyunlar sunmaktadır. 2014 yılının son aylarında yayın hayatına başlamıştır. Sitemizde çocukların gelişim süreçleri içinde zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerini etkileyen, biçimlendiren ve düzenleyen; yaratıcı yönlerini ve hayal güçlerini geliştiren, yeteneklerinin ortaya çıkmasını destekleyen bir çok oyun bulunmaktadır.

       Sampiyonoyun.com’da herhangi bir yükleme veya indirme işlemi yapmadan, kendinize uygun bir oyun bulabilirsiniz. Oyunlar doğrudan tarayıcı (Mozilla Firefox, Internet Explorer,GoogleChrome veya Yandex) üzerinden başlatılır ve oynanmaktadır. Antivirüs kontrolünden geçen oyunlar yüksek güvenlik önlemleri sayesinde bilgisayarınızı her hangi bir sanal tehlike içerisinde bulundurmaz.

Kurulduğu günden bu yana değerlerinden taviz vermeyen şampiyon oyun, sizlerin desteği ile kalitesini yükselterek daha kullanışlı ve daha seçkin bir oyun sitesi olmayı hedeflemektedir.

AİLELERE ÖNERİLER
Oyuncak ve oyun bir çocuk için yaşamsal ihtiyaçları kadar önemlidir. Çocuk oyun ve oyuncaklar aracılığıyla gerçek hayata hazırlanmaktadır. Doğru oyuncak seçimi ancak, çocuğun kişilik özelliklerini, zeka ve fiziksel özelliklerini, ilgi alanlarını doğru saptamak yoluyla mümkündür.
Çocuklar için aslında her şey bir oyuncaktır. Bu nedenle illa para verilerek satın alınması gerekmez. Ebeveynlerin biraz yaratıcılıklarını kullanarak üretebilecekleri her şey mükemmel bir oyuncak olabilir. Hatta buna bile gerek kalmaz. Tuvalet kağıdı ruloları, boş kutular, makaralar, plastik mutfak eşyaları, küçük kaşıklar da harika oyuncaklardır. Üstelik bir çok ailenin çok iyi bildiği gibi çocuklar kucak dolusu paralar ödenerek alınmış oyuncaklarla değil, bu tarz eşyalarla oynamaya bayılırlar. Bir araştırmaya göre çocukların hazır bir oyuncağa gösterdikleri ilgi tam 90 saniyedir. Çünkü her şeyiyle hazır bir oyuncakta keşfedeceği, araştırıp karıştıracağı fazla bir  şey yoktur. O nedenle oyuncak alırken basit oyuncaklar ya da yapıp bozabileceği ve yeniden inşa edebileceği oyuncakları seçmek daha yararlı olacaktır. En basit görünen ama çocuğa kattıkları açısından ciddi faydaları olan oyuncak ise kum ve sudur. Bir kap suyla saatlerce oyalanabilir ve çok mutlu olur. Aynı şekilde yaşı kaç olursa olsun yırtılmayan kitaplar okumayı sevdirmesi ve göz aşinalığı bakımından çok etkilidir. Oyuncak alırken içerdiği malzemelere, üretiminde kullanılmış maddelere, boyasının çıkıp çıkmadığına da mutlaka dikkat etmek gerekir.Çocuk oyuncakla oynarken her zaman sizin gözetiminiz de olmayacağını düşünerek zarar verici, kesici ve küçük parçalar içeren oyuncaklardan uzak durmak önemlidir. El ve parmak kaslarını güçlendiren hamurlar çocuğu oyunun içine aktif olarak katacağı için büyük yarar sağlar. Oyuncağın üretiminde kullanılan maddelerin yanıcı,parlayıcı özellikler taşımaması gerektiği unutulmamalıdır. Oyuncak seçiminde en önemli şey oyuncağın çocuğa yönelik bir oyuncak olması gerektiğidir.Ailelerin kendi isteklerine değil. Bir çocuk için oyuncağa kaç para verildiği ya da nereden alındığı ve markası hiçbir şey ifade etmez. Çocuk oyuncakla severek oynamalıdır.Eğer istenirse her şey oyuncak olabilir,hatta satın alınan diğerlerine göre daha yararlı bile olabilir.Bütün gereken biraz yaratıcılık ve dikkattir.

www.sampiyonoyun.com

Translate »